Liga Mistrzów

Czołowi zwycięzcy i przegrani po wtorkowych meczach 2. kolejki półfinału Ligi Mistrzów

logo

Matt McNulty - Manchester City/Manchester City FC z wykorzystaniem Getty Photos

Chwilę po tym, jak PSG oddało 2 bramki Manchesterowi City. W tym samym czasie, w drugiej połowie meczu, otrzymali czerwoną kartkę. Jak również chwilowo prosta gra wideo, stracili do Male City, w tym momencie 2-0.

W związku z tym nadzieje PSG na zajęcie miejsca w Lidze Mistrzów zostały po raz kolejny przytłumione. Pep Guardiola i jego ekipa City po raz pierwszy w historii klubu zmierzają do ostatniej kolejki.

Pozwólmy zniszczyć zwycięzców, a także przegranych z aktywnych i niezwykłych 90 minut.

Victor: Riyad Mahrez

Mahrez wystąpił w swoim trzecim z rzędu konkursie UCL, a także obaj byli dopełnieniem świetnej gry akumulacyjnej City.

Pierwszą z nich zakończył uderzeniem gałką muszkatołową pod bramką Keylora Navasa:

Liga Mistrzów na CBS Sports @UCLonCBSSports

RIYAD MAHREZ. ONCE AGAIN. pic.twitter.com/ubUZCvSmpV

Drugi, uderzył w górną część siatki z perfekcyjnego crossa od Phila Fodena:

TO MUSIAŁ BYĆ RIYAD MAHREZ pic.twitter.com/0Ey2UTBbM1

Właściwe miejsce, właściwy czas, najlepszy gracz.

Phil McNulty @philmcnulty

Świetny cel. Mahrez stał się głównym graczem Manchesteru City, a Foden i Zinchenko są najlepsi.

Henry Sezon zimowy @henrywinter

Taniec na lodzie po raz kolejny, przypominający #mcfc 1967 przeciwko Spurs. Przed masywnym banerem Colina Bella, City skracające lata, parujące rywali, De Bruyne, Foden, a także Mahrez ślizgający się po powierzchni, obecnie 2-0, niesamowita skuteczność, defensywnie również. #MCIPSG

W grze wideo, kiedy wielu graczy City zasługiwało na uznanie - Ederson (więcej o nim poniżej), Foden, bąbelkowy Kevin De Bruyne, stonewall Ruben Dias, Oleksandr Zinchenko, i tak dalej - wsparcie Mahreza sprawiło, że został mistrzem mistrzów.

Przegrany: Angel Di Maria

A po nim przegrał przegrany z przegranych, Angel Di Maria.

W grze wideo, który widział Kylian Mbappe kontynuował ławkę z powodu pozostałej kontuzji kości łydki, PSG wymagało osoby, aby wywrócić się w jego następstwie. Neymar był zagrożeniem jak stale (choć miał), jednak Mauro Icardi był głównie niezauważalne, a także Di Maria dostarczane znacznie mniej niż najwyższej jakości w istotnych minutach.

Podania w poprzek nie trafiły w cel. Strzał zza pola karnego na pustą bramkę, gdy Ederson nie mógł się ustawić po nietypowym dla City przewrocie, okazał się niecelny. A potem nadeszła minuta, która zapewniła PSG los: Di Maria całkowicie niepotrzebny stempel na Fernandinho w 2. pięćdziesiąt procent, aby uczynić go prostym czerwonym.

Jonathan Johnson @Jon_LeGossip

ROUGE! Di Maria off. To wszystko zawiodło podopiecznych Pochettino. #UCL

Gary Lineker @GaryLineker

Di Maria nie jest aniołem i również widzi czerwień.

Podsumowując, efektywność warta zaniedbania.

Sam Tighe - Ranks FC Podcast @stighefootball

Imponująca precyzja przy tym konkretnym podaniu od Edersona. Cel wykonany przez bramkarza.

Mężczyzna w marynarce @MenInBlazers

EDERSON EDERSON.

Nadzwyczajny Ederson

Arlo White @arlowhite

Ta kula Edersona

Silna ochrona przed Edersonem sprawiła, że nie musiał on robić zbyt wielu rzeczy w obiektywny sposób. Zdecydował się raczej na bycie rozgrywającym.

Przegrany: Marco Verratti

Po wysłaniu Di Marii, Verratti zrzucił trochę historii, a także być może miał szczęście, że naprawdę nie został wysłany sam.

Verratti zastrzeżony. Niektóre punkty nigdy się nie zmieniają! #UCL

Matt Jones @MattJFootball

Verratti będzie kompletował Schneiderlina w Lyonie właśnie tutaj ... #EFC

Jan Aage Fjortoft @JanAageFjortoft

Marvel, czy Verratti zdobędzie upragnioną czerwoną kartkę? Zostało tylko 12 minut

Podobnie jak Di Maria, uosabiał utratę spokoju przez PSG w drugiej połowie. Co było żenujące, ponieważ był jednym z lepszych graczy Paryża przez większą część meczu.

Victor: Pep Guardiola

Geniuszowi należy się trochę miłości.

B/R Piłka nożna @brfootball

10 lat później Pep znów jest w Lidze Mistrzów ostatni pic.twitter.com/rIoULrwSU0

W każdym razie, Guardiola był o wiele lepszym taktykiem w obu meczach niż jego odpowiednik, Mauricio Pochettino. Jego zmiany w drugiej połowie pierwszego meczu całkowicie odmieniły ten konkurs.

Jego techniki na początek wtorku były oszałamiające. Brak prawdziwego nr 9? Nie ma problemu. Tłumienie Neymara? Uznajcie to za zrobione. Zmiażdżenie PSG po kontrze? Oh, stawiasz.

Dobrze zagrał #MCFC. Cieszy Riyad Mahrez, który cały czas był predestynowany do rozkwitu na tym poziomie. Defensywnie byli wspaniali. Fernandinho wybitny. Ederson - producent zabaw! Regulowali połączenie od HT pierwszego etapu. Facet, Pep naprawdę wykonał niewiarygodną pracę.

Marc Stein @TheSteinLine

Utrzymujcie, że rozpaczacie nad Europą bez prawdziwego nr 9. Być może nadal będę się mylił.

Miguel Delaney @MiguelDelaney

To była naprawdę niewiarygodnie całkowita skuteczność City, od tyłu do przodu. Jest to naprawdę jeden z najlepszych wyników Guardioli w Europie.

Gracze miejscy zrealizowali tę strategię do perfekcji. Sama strategia również była całkiem niezła.