Mostbet PL
Liga Mistrzów

Kai Havertz, Chelsea Top Manchester City 1:0, aby zdobyć tytuł Ligi Mistrzów 2021

logo

Susana Vera/basen za pomocą AP

Po raz pierwszy od 9 lat Chelsea wygrała męską Ligę Mistrzów UEFA dzięki sobotniemu zwycięstwu 1:0 nad Manchesterem City na Estadio do Dragao w Portugalii.

UEFA Champions League @ChampionsLeague

Chelsea faktycznie wygrała Ligę Mistrzów UEFA chwilowo! #UCL #UCL ostateczna pic.twitter.com/3ogfCK5C71

Wyróżnienie zaoferował pierwszy cel Kaia Havertza w Lidze Mistrzów. 21-latek wspierał ochronę City po zdobyciu najlepszej przepustki z Mason Mount.

Miejski bramkarz Ederson wydawał się zamknąć Havertza, ale został zaokrąglony przez napastnika, pozostawiając Niemcom globalną sieć z szeroko otwartą siecią, aby otworzyć awanturę w 42. minucie.

B/R Piłka nożna @brfootball

Pierwszym celem Kaia Havertza w Lidze Mistrzów w jego pracy jest otwarcie w #UCLFinal

(: @ChampionsLeague) pic.twitter.com/FPBnfph5Fp

ESPN pamiętało o tym, że Mount stworzył ponad dwa razy więcej okazji do zdobycia Chelsea niż jakikolwiek inny gracz pomiędzy Premier Organization a Champions League, ponieważ Thomas Tuchel przejął kontrolę jako przełożony w styczniu.

Ta moda nadeszła w sobotę:

Piłka nożna Squawka @Squawka

Mason Mount rozwinął znacznie więcej możliwości (3) w ciągu pierwszych 45 minut Ligi Mistrzów jako ostatni niż cała drużyna Guy City włączona (2).

◎ Wypróbowano 22 podania
◉ Zakończono 22 podania

Och, a także pomoc była najlepsza. #UCLfinal pic.twitter.com/0LK60 YY3Lu

Mason Mount jest pierwszym angielskim graczem, który udzielił pomocy w #UCLFinal, ponieważ Wes Brown w 2008 roku

Co za runda. pic.twitter.com/pdd06 SAgJD

Zgodnie z przewidywaniami, wchodząc na ostatnią pozycję, oba kluby nie miały możliwości gromadzenia się. Manchester City miał drużynę 60-40 w czasie posiadania, ale może po prostu zająć się 6 kompletnymi strzałami, a także jednym celnym.

Na początku drugiej połowy, pięćdziesiąt procent, potrzebny był sędzia prowadzący wideoklip, by obejrzeć potencjalną piłkę ręczną Reece'a Jamesa, jednak władze doszły do wniosku, że z pewnością nie zostanie nałożona żadna grzywna, co jest bardzo wstydem dla zwolenników City.

Informacje o Manchesterze @ManCityMEN

Obserwatorzy miasta zachęcali, że była piłka ręczna #MCFC|#UCLFinal pic.twitter.com/x0rsjYrcYU

Przy grze w piłkę nadal 1:0 w drugiej połowie pięćdziesiąt procent, Christian Pulisic zaczął płakać. Amerykański celebryta zrobił tło po prostu angażując się w grę wideo, jednak praktycznie przyczynił się do swojej opowieści dzięki wyjątkowej możliwości zdobycia.

Liga Mistrzów na CBS Sports @UCLonCBSSports

Thomas Tuchel odpowiada na brakujące możliwości Christiana Pulisica na pic.twitter.com/lGLY2IdpKo

Pulišić jest pierwszym Amerykaninem, który zagra w finale #UCL pic.twitter.com/nK9MAABRSo

Idealne szanse City na połączenie gry w piłkę pojawiły się pod koniec drugiego półrocza, jednak ograniczyły się one przede wszystkim do wykorzystywania okazji, a nie pokazywania Edouarda Mendy'ego w bramce Chelsea.

W 89. minucie obrona Chelsea usunęła kurs Riyada Mahreza do celu. Jego podanie do Phila Fodena pojawiło się o minutę za późno, dając Andreasowi Christensenowi wystarczającą ilość czasu na przerwanie jego strzału i oczyszczenie kuli z obszaru Blues.

WYSOKA DRAMATYZACJA pic.twitter.com/jUoE3ZkLD1

Władze uwzględniły 7 minut przestoju, ale ochrona Chelsea pozostała niezachwiana w odrzuceniu bardzo łatwych występów. Najlepszy strzał City pochodził z Mahreza z zaledwie minutą pobytu, ale pospieszył z wysiłkiem ze słabą odpowiednią stopą, a także krążył wysoko i również duży.

Tytuł chłopaków w Lidze Mistrzów UEFA jest drugim w historii Chelsea, a także początkowo biorąc pod uwagę, że w latach 2011-12

Tuchel miał dodatkowo numer Pepa Guardioli w poprzednich 3 kolorach pomiędzy obydwoma klubami. Chelsea jest w tych grach 3:0, a także zdołała utrzymać City w jednym kompletnym celu.