Liga Mistrzów

Christian Pulisic prowadzi Chelsea do remisu z Realem Madryt w 1. rundzie półfinału UCL

trener chelsea thomas tuchel, 2. z prawej, reaguje, gdy piłkarz chelsea christian pulisic, lewy, świętuje po zdobyciu bramki otwierającej wynik meczu półfinałowego pierwszej fazy Ligi mistrzów pomiędzy realem madryt a chelsea na stadionie alfredo di stefano w madrycie, hiszpania, wtorek, 27 kwietnia 2021 roku. (ap photo/bernat armangue)

Bernat Armangue/Associated Press

Real Madryt i Chelsea grały do 1-1 remis w pierwszym etapie półfinału Ligi Mistrzów UEFA we wtorek na stronie Estadio Alfredo Di Stefano w stolicy Hiszpanii.

Christian Pulisic otworzył wynik spotkania dla Chelsea, ale Karim Benzema zniwelował stratę gola w 29. minucie. Choć obie drużyny są wyrównane, to bramka na wyjeździe dla The Blues może okazać się ważna w drugim meczu.

Sezon Pulisicia nie przebiega całkowicie zgodnie z planem, ponieważ kontuzje oraz przybycie Timo Wernera, Kaia Havertza i Hakima Ziyecha utrudniły mu wywalczenie sobie miejsca w wyjściowej jedenastce Chelsea. 22-latek pokazał jednak, że nadal jest silnym napastnikiem, stając się pierwszym Amerykaninem, który zdobył bramkę w półfinale Ligi Mistrzów.

Pulisic otrzymał podanie od Antonio Rudigera na skraju 18-jardowego pola, a jego impet zaprowadził go na lewą stronę bramki. Piłkarz z Pensylwanii cofnął się w prawo i ominął byłego opiekuna Chelsea Thibaut Courtois, dając The Blues prowadzenie 1-0 w 14. minucie.

Liga Mistrzów na CBS Sports @UCLonCBSSports

Był to, co zrozumiałe, wielki moment dla amerykańskich kibiców oglądających mecz z domu.

B/R Piłka nożna @brfootball

CHRISTIAN PULISIC STRZELA GOLA W PÓŁFINALE LIGI MISTRZÓW PRZECIWKO REALOWI MADRYT ? https://t.co/wAGxhsecTD

Nico Cantor @Nicocantor1

Droga Chelsea, Upewnijmy się, że epicka bramka Christiana Pulisica nie pójdzie na marne. Z poważaniem, The United States of America ??

Jason Davis @davisjsn

Christian Pulisic wywracający Courtois do góry nogami znajdzie się na moich kartkach świątecznych.

Pomimo tego, że Chelsea była silniejsza w pierwszej połowie, nie zdołała utrzymać swojej przewagi przed przerwą.

Benzema przeżywa prawdopodobnie najlepszy rok w swojej karierze, a francuski napastnik wykorzystał kombinację szybkiego myślenia i zabójczego wykończenia, aby wyrównać stan meczu.

Eder Militao dośrodkował z rzutu wolnego od Marcelo w kierunku bramki, a Benzema podbił piłkę do góry, po czym umieścił ją w siatce potężnym uderzeniem prawą nogą.

Dzięki tej bramce 33-latek zrównał się z legendą Madrytu Raulem, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów w historii.

David Cartlidge @davidjaca

Wykończenie Benzemy wyjątkowe. Kilka lat temu zostałby wyśmiany z Madrytu, gdybyś powiedział, że dorówna Raulowi pod względem liczby zdobytych bramek w Lidze Mistrzów.

Menadżer Chelsea Thomas Tuchel jest prawdopodobnie zadowolony z wyniku, ponieważ Real Madryt wyglądał, jakby miał się podnieść po wyrównaniu przez Benzemę. Zamiast tego, The Blues pozostali solidna Defensywa nie pozwoliła 13-krotnym mistrzom Europy na zdobycie drugiej bramki.

Mimo to, mam wrażenie, że jest to stracona szansa dla Chelsea.

Czy to sprawiedliwe, czy nie, rozrzutność Timo Wernera była fabułą wokół klubu przez cały sezon. Niemiecki napastnik zdobył średnio 0,90 gola na 90 minut w Bundeslidze z RB Leipzig w sezonie 2019-20, według FBref.com. Ta liczba spadła do 0,24 w Premier League podczas jego dziewiczej kampanii z The Blues.

Znajoma historia rozegrała się we wtorek w 10. minucie. Pulisic wystawił Wernera na świetną szansę z bliskiej odległości, a Werner mógł tylko umieścić ją w zasięgu Courtois.

Jeśli któryś z zawodników był winny tego, że Chelsea nie potrafiła w pełni wykorzystać swojej przewagi przez większą część pierwszej połowy, to Werner był łatwym celem. Jego nieumiejętność strzelania prostych bramek zdarzała się zbyt często, by zrzucić to na karb pecha.

Fernando Duarte @Fernando_Duarte

Timo Werner, krowy i banjo.

Piłka nożna Squawka @Squawka

Timo Werner w pierwszej połowie meczu z Realem Madryt: 3 strzały 2 strzały celne 0,89 Przewidywane gole 0 goli Po prostu nie może trafić do siatki. ? https://t.co/3IDYo7CRcm

Adam Hurrey @FootballCliches

Timo Werner jest już pewnie skazany na czyściec dla napastnika: a mianowicie na wieczne wykrzykiwanie przez komentatora słów "TO JEST TEN MOMENT" za każdym razem, gdy ma oddać strzał z 8 metrów

Oczywiście wystarczyłaby jedna decydująca bramka w Lidze Mistrzów, aby zacząć odwracać tę narrację.

Z drugiej strony, menedżer Zinedine Zidane będzie zadowolony, że Real Madryt wywiózł coś z pierwszego meczu, choć nie grał zbyt dobrze. Od Los Blancos będzie się jednak wymagać więcej, aby awansować do finału.

Co dalej?

Drugie spotkanie odbędzie się w środę na Stamford Bridge w Londynie. Wcześniej Chelsea i Real Madryt mają mecze domowe w swoich ligach krajowych w sobotę. Pierwszy z nich gości Fulham o 12:30 ET, a drugi jest w akcji przeciwko Osasunie o 15:00 ET.