Liga Mistrzów

Christian Pulisic prowadzi Chelsea do remisu z Realem Madryt w 1. rundzie półfinału UCL

chelsea's head coach thomas tuchel, 2nd right, reacts as chelsea's christian pulisic, left, celebrates after scoring the opening goal during the champions league semifinal first leg soccer match between real madrid and chelsea at the alfredo di stefano stadium in madrid, spain, tuesday, april 27, 2021. (ap photo/bernat armangue)

Bernat Armangue/Associated Press

Real Madryt i Chelsea grały do 1-1 remis w pierwszym etapie półfinału Ligi Mistrzów UEFA we wtorek na stronie Estadio Alfredo Di Stefano w stolicy Hiszpanii.

Bramkę dla Chelsea otworzył Christian Pulisic, ale w 29. minucie Karim Benzema skasował swoją bramkę. Podczas gdy obie drużyny są wyrównane, wyjazdowy gol Bluesa może okazać się ważny w rewanżu.

Sezon Pulisica nie przebiegł zgodnie z planem, ponieważ kontuzje i przybycie Timo Wernera, Kai Havertza i Hakima Ziyecha utrudniło zdobycie miejsca w początkowej XI Chelsea. Ale 22-latek pokazał, jak nadal jest potężnym napastnikiem, stając się pierwszym Amerykaninem, który strzelił gola w półfinale Ligi Mistrzów.

Po podaniu Antonio Rudigera na skraju 18-jardowego pola karnego Pulisic przeniósł go na lewo od bramki. Pennsylvanian cofnął się w prawo i wymknął się byłemu bramkarzowi Chelsea, Thibautowi Courtoisowi, po czym w 14. minucie dał Bluesowi prowadzenie 1: 0.

Liga Mistrzów na CBS Sports @UCLonCBSSports

Był to, co zrozumiałe, wielki moment dla amerykańskich kibiców oglądających mecz z domu.

B/R Piłka nożna @brfootball

CHRISTIAN PULISIC STRZELA GOLA W PÓŁFINALE LIGI MISTRZÓW PRZECIWKO REALOWI MADRYT ? https://t.co/wAGxhsecTD

Nico Cantor @Nicocantor1

Droga Chelsea, Upewnijmy się, że epicka bramka Christiana Pulisica nie pójdzie na marne. Z poważaniem, The United States of America ??

Jason Davis @davisjsn

Christian Pulisic wywracający Courtois do góry nogami znajdzie się na moich kartkach świątecznych.

Pomimo tego, że Chelsea była silniejsza w pierwszej połowie, nie zdołała utrzymać swojej przewagi przed przerwą.

Benzema przeżywa prawdopodobnie najlepszy rok w swojej karierze, a francuski napastnik wykorzystał kombinację szybkiego myślenia i zabójczego wykończenia, aby wyrównać stan meczu.

Eder Militao dośrodkował z rzutu wolnego od Marcelo w kierunku bramki, a Benzema podbił piłkę do góry, po czym umieścił ją w siatce potężnym uderzeniem prawą nogą.

Dzięki tej bramce 33-latek zremisował z legendą Madrytu, Raulem, na czwartym miejscu w klasyfikacji wszechczasów Ligi Mistrzów.

David Cartlidge @davidjaca

Wyjątkowe wykończenie Benzema. Wyśmiałby się z Madrytu kilka lat temu, gdybyś powiedział, że zrówna się z łączną liczbą bramek Raula w Lidze Mistrzów.

Menedżer Chelsea Thomas Tuchel jest prawdopodobnie zadowolony z wyniku, ponieważ Real Madryt wyglądał na dominującego po wyrównaniu Benzemy. Zamiast tego, Blues pozostał solidna Defensywa nie pozwoliła 13-krotnym mistrzom Europy na zdobycie drugiej bramki.

Mimo to, mam wrażenie, że jest to stracona szansa dla Chelsea.

Czy to uczciwe, czy nie, rozrzutność Timo Wernera była historią klubu przez cały sezon. Napastnik Niemiec strzelał średnio 0,90 gola na 90 minut w Bundeslidze z RB Lipsk w latach 2019-20, według FBref.com. Ta liczba spadła do 0,24 w Premier League podczas jego dziewiczej kampanii z The Blues.

Znajoma historia rozegrała się we wtorek w 10. minucie. Pulisic wystawił Wernera na świetną szansę z bliskiej odległości, a Werner mógł tylko umieścić ją w zasięgu Courtois.

W takim stopniu, w jakim którykolwiek zawodnik był odpowiedzialny za niepowodzenie Chelsea w pełnym wykorzystaniu przewagi przez większość pierwszej połowy, Werner był łatwym celem. Jego niezdolność do odłożenia czegoś, co wydawało się prostymi celami, zdarzała się zbyt często, aby przypisać mu pecha.

Fernando Duarte @Fernando_Duarte

Timo Werner, krowy i banjo.

Piłka nożna Squawka @Squawka

Pierwsza połowa Timo Wernera według liczb przeciwko Realowi Madryt: 3 strzały 2 strzały na bramkę 0,89 Oczekiwane gole 0 goli Po prostu nie może znaleźć piłki do bramki. ? https://t.co/3IDYo7CRcm

Adam Hurrey @FootballCliches

Timo Werner z pewnością trafił teraz do czyśćca napastnika: mianowicie, gdy komentator wykrzykuje słowa „JEST TO CHWILA” za każdym razem, gdy ma zamiar strzelać z 8 jardów, na zawsze

Oczywiście wystarczyłaby jedna decydująca bramka w Lidze Mistrzów, aby zacząć odwracać tę narrację.

Z drugiej strony, menedżer Zinedine Zidane będzie zadowolony, że Real Madryt wywiózł coś z pierwszego meczu, choć nie grał zbyt dobrze. Od Los Blancos będzie się jednak wymagać więcej, aby awansować do finału.

Co dalej?

Drugie spotkanie odbędzie się w środę na Stamford Bridge w Londynie. Wcześniej Chelsea i Real Madryt mają mecze domowe w swoich ligach krajowych w sobotę. Pierwszy z nich gości Fulham o 12:30 ET, a drugi jest w akcji przeciwko Osasunie o 15:00 ET.