Liga Mistrzów

Wyniki Ligi Mistrzów 2021: Oceny, podkreślenia po wtorkowych remisach w ćwierćfinałach

logo

David S. Bustamante/Soccrates/Getty Pictures

Nie ma co ukrywać, że w przypadku, gdy w grę wchodzą również inne, bardziej skomplikowane mecze, to nie ma co liczyć na to, że w końcu się uda.

Madryt Vinicius Junior zagłębił się w obowiązku gwiazdorskim wtorkowej działalności netting 2 cele w jego klubu 3-1 sukces nad Liverpoolem, podczas gdy City potrzebował 90 th-minute cel z Phil Foden wycisnąć zysk Borussia Dortmund po regulowanie zakład dużo garnitur.

Wszystkie 4 kluby będą miały tydzień na przygotowanie się do drugiego etapu rozgrywek, a ćwierćfinały odbędą się 14 kwietnia.

Poniżej prezentujemy wtorkową aktywność.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów: Pierwsza noga

Manchester City 2-1 Borussia Dortmund

Real Madryt 3-1 Liverpool

Wtorkowe podsumowanie

Liga Mistrzów na CBS Sports @UCLonCBSSports

Mo Salah zdobywa ważny cel na wyjeździe pic.twitter.com/Vo6BnplGh6

Mohammed Salah w 51. minucie strzelił bramkę na wyjeździe dla the Reds, ale to było ledwie wystarczające, aby zmniejszyć liczbę zawodników z Madrytu bawiących się na swoim boisku - nie z takim wyczuciem, jakie pokazał Junior.

ŻE SFERA Z KROOS.

KONTROLA I POWŁOKA Z VINICIUS. pic.twitter.com/3dP0yrD1n6

Vinicius Junior. Jeszcze raz. pic.twitter.com/X7cVAv8afW

20-letni napastnik przedarł się przez obronę Liverpoolu, by otworzyć akcję, po tym jak Toni Kroos poprowadził go podaniem z połowy boiska. Z tego miejsca, to przyszedł do być wyścig pieszo do rundy w między Junior, jak również Liverpool's Trent Alexander-Arnold i również Nathaniel Phillips. Nie udało się jednak pokonać Juniora, ponieważ gwiazdor z Madrytu potrzebował tylko jednego dotknięcia, aby umieścić piłkę w siatce.

To był fatalny kontratak Madrytu, który dał klubowi z Rezydencji tyle energii, ile miał przez cały wieczór. Po tym, jak Junior rozpoczął akcję w 27 minucie, 10 minut później Marco Asensio zdobył dodatkowy cel dla Madrytu.

Madryt wziął wygodny 2-0 wprowadzić półmetek, a także rzadko potrzebne do kłopotów z Liverpoolu instalowania powrót. The Reds trzymał własność dla 54 procent garnitur, Liverpool zakończone off po prostu 7 strzałów z tylko jeden- Salah cel- uzyskanie do sieci.

Junior z pewnością zaliczyłby swoje drugie trafienie tego dnia w 65 minucie, kiedy to hiszpański klub zakończył pierwszy etap rozgrywek zwycięstwem.

Punkty były nieco trudniejsze dla Manchesteru City.

Dortmund oferuje go z dala, jak również Kevin De Bruyne sprawia im zapłacić pic.twitter.com/WEAyN2kddY

Po prawie 80 minutach kontrolowania Dortmundu, Żółto-czarni zdobyli wyrównanie w 84 minucie dzięki kapitanowi Marco Reusowi po podaniu od Erlinga Haalanda. W związku z tym, że w tym sezonie nie ma już żadnych szans na wygraną, to klub MCFC musi się liczyć z tym, że w 19 minucie Kevin De Bruyne otworzył wynik spotkania.

KAPITAN REUS Z DOSKONAŁYM CELEM AWARYJNYM pic.twitter.com/R5szRN8VQr

Na szczęście, De Brunye pozostał na boisku późno w działalności, a także odkrył Ilkay Gundogan stojący z boku boksu opiekuna z Fodenem w 90 th min. De Brunye's cross wylądował bezbłędnie przed Gundoganem, który przyciągnął ochronę daleko od Fodena przed wysłaniem game-winning pomoc jego kolega metoda.

Krzyż od KDB. Dotknięcie i również pomoc od Gundogana. Powłoka od Fodena. pic.twitter.com/8ka41 adyrJ

5 minut dogrywki nie wystarczyło Dortmundowi do zdobycia wyrównania, a co za tym idzie - do domu z ogromną stratą dla City.