Liga mistrů

Manchester City se v 1. semifinále Ligy mistrů proti PSG radoval z vítězství

Mostbet

Kevin de Bruyne z manchesteru city (2. zleva) se raduje se spoluhráči poté, co vstřelil první gól svého týmu během semifinálového utkání prvního předkola ligy mistrů mezi pařížským Saint Germain a manchesterem city na stadionu parc des princes v paříži, Francie, středa 28. dubna 2021. (ap photo/thibault camus)

Thibault Camus/Associated Press

Paris Saint-Germain si možná přeje, aby Manchester City zůstal v evropské Superlize.

Pařížané se ve druhém poločase rozplynuli a ve středu v Parku princů v prvním semifinále Ligy mistrů utrpěli porážku 2:1.

Uběhlo něco málo přes 60 minut a PSG se vznášelo v oblacích. V 77. minutě se však pro mistra Ligue 1 z minulé sezony situace začala vyvíjet špatně.

Liga mistrů na CBS Sports @UCLonCBSSports

63′: 64′: PSG 1-1 City 71′: PSG 1-2 City 77′: PSG červenou kartu (Gueye) PSG se dostalo z pozice 💯 na pozici ÚPLNĚ NEZÁVISLÝ. 😳 https://t.co/8AS2kZJLRA

Po pomalém začátku sezóny Manchester City prošel domácí soutěží. Klub má za sebou čerstvé vítězství nad Tottenhamem Hotspur v Carabao Cupu a pět zápasů před koncem PL má na kontě 10 bodů a před konkurenčním Manchesterem United je na druhém místě.

Zdá se, že hvězdy se sešly, aby se Manchester City mohl radovat z dlouho očekávaného triumfu v Lize mistrů. Vyrovnávací gól Kevina De Bruyneho byl dalším příkladem toho, že tento rok by mohl být pro tým Pepa Guardioly tím pravým.

Belgický útočník nedokázal najít žádný z jeho cílů s křížem do pole, ale brankář PSG Keylor Navas nedokázal reagovat dostatečně rychle, protože míč ukrytý uvnitř vzdálenějšího sloupku.

Navas by neměl nést vinu za gól Riyada Mahreze v 71. minutě. Mahrezův volný kop prošel skrz zeď PSG.

Když se Paris Saint-Germain dostal do finále Ligy mistrů 2020 - a pravděpodobně se vyrovnal Bayernu Mnichov, který prohrál 1:0, nebo ho dokonce přehrál -, mnozí si mysleli, že se po řadě zklamání v Evropě obrátil k lepšímu. Místo toho to poskytne ještě více munice těm, kteří tvrdí, že PSG něco nehmotného chybí.

Mina Rzouki @Minarzouki

PSG se vždycky zhroutí. Jakmile ucítí vůni jablka, rozpadnou se. To není nic nového. Verratti dostal tolik karet už dříve. Teď je to červená pro Gueyeho. Manchester City byl vynikající, ale není prvním týmem, který to vyprovokoval.

Vše začalo tak jasně. Marquinhos dostal Pařížany jako první do vedení hlavičkou v 15. minutě, což se zdálo být pro Manchester City zlověstným znamením.

Liga mistrů UEFA @ChampionsLeague

🇧🇷 Paříž vyhrála všech 8 předchozích zápasů Ligy mistrů, ve kterých Marquinhos skóroval 💪 #UCL https://t.co/BhwNIRBUrh

Brazilec je i nadále mužem velkých okamžiků a podle OptaJoe je spolu s Cristianem Ronaldem a Antoinem Griezmannem jedním ze tří hráčů, kteří dali čtvrtfinálové a semifinálové góly v několika po sobě jdoucích sezonách.

Spolu s Marquinhosem je občas přehlížen přínos Angela Di Marii, protože pozornost je upřena na Kyliana Mbappého a Neymara.

Di Maria rozehrál rohový kop, který Marquinhos uklidil do sítě, a byl neustálou hrozbou na pravém křídle PSG.

Fotbal Squawka @Squawka

První poločas Ángela Di Maríi proti Man City v číslech: 42 dotyků 5 vyhraných soubojů 5 přihrávek do pokutového území 3 přihrávky (většina) 3 střely (většina) 1 vyložená šance 1 přerušení hry 1 přihrávka 1 asistence Je při chuti. #UCL https://t.co/LJcVEG97Xc

Andres Cordero @DreCordero

Paris Saint-Germain bylo v prvním poločase lepším týmem, ale ve druhém poločase už ve svém náskoku nepokračovalo. To otevřelo Manchesteru City cestu k tomu, aby se zbavil kontroly nad semifinále. Červená karta Idrissy Gueyeho v 77. minutě byla známkou toho, jak moc PSG ztratilo nervy.

City si zaslouží uznání za to, že neztratilo klid a drželo se trpělivého útočného přístupu, který klubu tak dobře sloužil. Kdyby Presnel Kimpembe a Leandro Paredes nenechali Mahrezův volný kop proklouznout zdí, máte pocit, že by Manchester City jednoduše našel vítěze jiným způsobem.

Jednogólový deficit není pro tým Mauricia Pochettina zdaleka nepřekonatelný. S tím, jak hráči zvadli, si však lze jen těžko představit, jak Paris Saint-Germain dokáže otočit a získat potřebný výsledek venku.

Co bude dál?

City se v sobotu představí v Premier League proti Crystal Palace v 7:30 SELČ, zatímco PSG hostí v 11:00 SELČ Lens v Ligue 1. Oba kluby se utkají ve druhém zápase semifinále UCL 4. května v 15:00 ET.