Liga mistrů

Přední šampioni a poražení po mužské Lize mistrů 2021 Poslední

logo

Susana Vera / Pool pomocí AP

Chelsea před Kai Havertz si vybrala ten správný čas, aby vstřelila svůj vůbec první cíl Ligy mistrů UEFA.

Cílem 42. minuty 21letého hráče bylo vše, co bylo potřeba, aby porazil Manchester City 1: 0, aby naposledy vyhrál svou vůbec druhou Ligu mistrů.

B/R Fotbal @brfootball

Kai Havertz si původně za cíl své práce v Lize mistrů vzal úvod do finále #UCLFinal

(: @ChampionsLeague) pic.twitter.com/FPBnfph5Fp

Chelsea nebo jinde měla navrch před Manchesterem City a samozřejmě k rozhodujícímu vítězství. Tady je považován za největší vítěze i největší poraženého večera.

Šampion: Kai Havertz

Havertz je obvykle nejvýznamnějším nočním šampiónem díky oslnivému běhu a také přihrává brankáři Manchesteru City Edersonovi, aby umístil kouli přímo na prázdný internet.

Němec se neshromáždil ve svých prvních 19 zápasech Ligy mistrů za Bayer Leverkusen i Chelsea, ale na tom suchém kouzlu opravdu moc nezáleželo, když v posledním nasbíral definitivní cíl:

Fotbal Squawka @Squawka

✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ⚽

Ve své 20. videohře v konkurenci hodnotí Kai Havertz svůj původní cíl Ligy mistrů.

Rozhodně stojí za to zpoždění. #UCLfinal pic.twitter.com/Uj5cKOYEDL

Je navíc nejmladším německým hráčem, který se za posledních 24 let zapsal do mužské Ligy mistrů.

Statistiky a informace ESPN @ESPNStatsInfo

Kai Havertz je nejmladším německým hráčem, který získal hodnocení ve finále Ligy mistrů UEFA, jelikož Lars Ricken z Borussie Dortmund v roce 1997.

Vyhráno 14/22 soubojů

Plná účinnost, cíl je to, co si budou pamatovat.

Jaká minuta. Kai se prostě vydal rychlejší cestou přímo do sálů chelseaské mytologie. pic.twitter.com/6mzGH8mnDa

Havertz ve skutečnosti řídil rukavici, zatímco ve své první periodě v západním Londýně se těžko dokázal ovlivnit poté, co se sem v létě dostal za klubový rekord - 72 milionů cost, ale prošel, když mu jeho skupina vyžadovala jednoho z nejvíc.

Šampion: Thomas Tuchel

Vedoucí Chelsea Thomas Tuchel by měl mít velké kreditní skóre za umístění Havertze na začátku XI. Také ho získal od nesčetných odborníků, skládajících se z Liama Twomeyho z The Athletic.

Liam Twomey @lidovky

Až do tohoto Havertzova cíle se zdálo, že jsme čekali, až přijde na to, která by si jistě vybrala tuto videohru: protiútok nebo protiútok. Benefit Chelsea, stejně jako Tuchel #CFC #MCFC #UCLFinal

Chelsea ve skutečnosti pod Tuchelem udělala značný pokrok, který si vzal úkol o 4 měsíce zpět. Fotbalový expert Kristian Jack vysvětlil ve svém cíli několik aspektů, které naznačovaly renovace provedené Němcem:

Kristian Jack @KristianJack

Hodně se zmínil o chybách Guy City, stejně jako o systému na cíli, nicméně je třeba hodně ocenit postup Chelsea pod Tuchelem. Pohodlné, když je tlačeno, Mendyho oběh, velkolepý pas Mount, Wernerův běh & & Havertz, stejně jako všichni přední útočníci kurzu, klidní & & vyrobené za okolností 1 na 1 pic.twitter.com/VYR5nbi8j5

Generál, Tuchel byl mistrovským taktikem nad Guardiolou na cestě k tomu, aby vedl Chelsea ke 3. úspěchu nad Manchesterem City, protože 17. dubna.

Poražený: Pep Guardiola

Na druhou stranu to nebyl skvělý večer pro starostu Manchesteru Pepa Guardiolu, jehož volba spočívat v ochranném záložníkovi na začátku XI selhala.

Jonathan Smith z Goal.com a Samuel Luckhurst z Informace o noci v Manchesteru zmínil obavu:

Jonathan Smith @jonnysmiffy

Manchester City byl ve skutečnosti oslnivý po dobu 6 měsíců, je těžké popsat, proč by Pep rozhodně změnil systém v největší večer tohoto období. Absolutně nic nevyšlo a také Chelsea si zasloužila své vítězství s ochranným záložníkem Kante, nejúčinnějším hráčem na hřišti https://t.co/YmJMubq38 t

Samuel Luckhurst @samuelluckhurst

Nejhorší možný čas pro centrum City, padesát procent hrát tak vážně, ale nepomohl mu nedostatek vhodného ochranného záložníka. Guardiola se často snaží být stejně chytrý pro svou vlastní vynikající. Minimálně má dalších padesát procent na fixaci bodů. Chelsea mimořádně vynikající. #UCL final

Guardiola zvláštně opustil oba ochranné záložníky, Rodri i Fernandinho, nezaměstnaní v mimořádném přesídlení v tomto období:

Fotbal na BT Sporting Activity @btsportfootball

Minimum z Fernandinha nebo Rodriho začalo v 59 z 60 videoher Manchesteru City v tomto období před dnešním večerem.

V Portu byli oba nazýváni nezaměstnaní… #UCLfinal pic.twitter.com/JYmFhV8iHt

Autor fotbalu na volné noze Constantin Eckner zmínil další obavy ohledně místnosti:

Constantin Eckner @cc_eckner

City nemůže bez Rodriho zabezpečit zadní linii, protože Havertz a Mount mají spoustu místa. Typ nemovitosti by měl být Bernardo. Chrániče Chelsea jsou poměrně nepřátelské, pokud jde o to, jak se naklánějí. #UCLFinal pic.twitter.com/Hh0H4OHwlG

Zadní řada Manchesteru City bojovala po celé délce a díky Christianovi Pulisicovi prakticky umožnila druhý cíl:

Liga mistrů na CBS Sports @UCLonCBSSports

KŘESŤANSKÁ PULISIKA S MOŽNOSTÍ DVOJNÁSOBNÉHO VEDENÍ CHELSEA pic.twitter.com/9RbDepUqXS

Na druhém konci Manchester City právě zaútočil na cíl, což byl ohromující výsledek pro skupinu, která opouštěla období s titulem Premier Organisation, které ve skutečnosti vidělo 83 cílů v 38 videohrách.

Se vším tím je Chelsea vůbec poprvé vítězem Ligy mistrů, vzhledem k tomu, že v roce 2012 porazil Bayern Mnichov pokřik.