Liga mistrů

Christian Pulisic posílil Chelsea k remíze s Realem Madrid v semifinále UCL Leg 1

Trenér Chelsea Thomas Tuchel (2. zprava) reaguje, když se hráč Chelsea Christian Pulisic (vlevo) raduje z úvodního gólu v semifinálovém utkání Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Chelsea na stadionu Alfredo di Stefano v Madridu, úterý 27. dubna 2021. (ap photo/bernat armangue)

Bernat Armangue/Associated Press

Real Madrid a Chelsea hrály na 1-1 remíza v úterním prvním semifinále Ligy mistrů. na adrese Estadio Alfredo Di Stefano ve španělském hlavním městě.

Skóre otevřel Christian Pulisic, ale jeho gól ve 29. minutě zrušil Karim Benzema. Zatímco oba týmy jsou vyrovnané, ve druhém utkání by se mohl ukázat jako důležitý gól Blues.

Pulisicova sezóna neprobíhá zcela podle plánu, protože zranění a příchody Timo Wernera, Kaie Havertze a Hakima Ziyecha mu ztěžují vybojování místa v základní jedenáctce Chelsea. Dvaadvacetiletý hráč však ukázal, jak je i nadále silným útočníkem, když se stal prvním Američanem, který skóroval v semifinále Ligy mistrů.

Pulisic dostal přihrávku od Antonia Rudigera na hranici osmnácti metrů a pohotově se dostal na levou stranu branky. Pennsylvánský hráč se vrátil na pravou stranu a unikl bývalému brankáři Chelsea Thibautu Courtoisovi, načež ve 14. minutě poslal Blues do vedení 1:0.

Liga mistrů na CBS Sports @UCLonCBSSports

Pro americké fanoušky, kteří zápas sledovali z domova, to byl pochopitelně velký okamžik.

B/R Fotbal @brfootball

Nico Cantor @Nicocantor1

Milá Chelsea, ujistěte se, že epický gól Christiana Pulisice nepřijde nazmar. S pozdravem, Spojené státy americké ??

Jason Davis @davisjsn

Christian Pulisic, který obrátil Courtoise naruby, bude na mých vánočních pohlednicích.

Přestože byla Chelsea v prvním poločase silnější, nedokázala svůj náskok do přestávky udržet.

Benzema prožívá možná nejlepší rok své kariéry a francouzský útočník využil kombinaci rychlého myšlení a smrtícího zakončení, aby zápas vyrovnal.

Eder Militao hlavičkoval po volném přímém kopu Marcela a Benzema si míč přehodil a poté ho prudkou ranou pravou nohou uklidil do sítě.

Tímto gólem se 33letý útočník vyrovnal madridské legendě Raulovi na čtvrtém místě historického pořadí střelců Ligy mistrů.

David Cartlidge @davidjaca

Benzema končí výjimečně. Kdybyste před několika lety řekli, že v Lize mistrů vyrovná Raulův gólový účet, byli byste z Madridu vysmátí.

Manažer Chelsea Thomas Tuchel je s výsledkem pravděpodobně spokojen, protože po vyrovnávací brance Benzemy se zdálo, že Real Madrid je na vzestupu. Místo toho Blues zůstali pevné v obraně, aby zabránil třináctinásobným mistrům Evropy přidat druhý gól.

Přesto se mi zdá, že je to pro Chelsea promarněná příležitost.

Ať už je to spravedlivé, nebo ne, rozhazovačnost Timo Wernera provází klub celou sezónu. Podle serveru FBref.com měl německý útočník v bundesligovém týmu RB Lipsko v ročníku 2019/20 průměr 0,90 gólu na 90 minut. V Premier League se toto číslo během jeho premiérové kampaně v dresu Blues snížilo na 0,24.

V úterý se v 10. minutě odehrál známý příběh. Pulisic připravil Wernerovi velkou šanci z bezprostřední blízkosti a Werner ji dokázal umístit pouze do Courtoisova dosahu.

Pokud byl některý z hráčů vinen tím, že Chelsea nedokázala po většinu prvního poločasu plně využít své převahy, Werner byl snadným terčem. Jeho neschopnost dát zdánlivě jednoduché góly se stávala příliš často na to, abychom ji přičítali smůle.

Fernando Duarte @Fernando_Duarte

Timo Werner, krávy a banjo.

Fotbal Squawka @Squawka

První poločas zápasu Timo Werner vs. Real Madrid: 3 střely 2 střely na branku 0.89 Očekávané góly 0 gólů Prostě nemůže najít zadní část sítě. ? https://t.co/3IDYo7CRcm

Adam Hurrey @FootballCliches

Timo Werner je nyní s jistotou odsouzen k očistci útočníka: komentátor na něj navždy zakřičí "JE TO TEN MOMENT" pokaždé, když se chystá vystřelit z 8 metrů.

Samozřejmě by stačil jeden rozhodující gól v Lize mistrů, aby se tento příběh začal měnit.

Na druhé straně bude manažer Zinedine Zidane rád, že Real Madrid z prvního zápasu něco vytěžil, když nehrál tak dobře. Los Blancos však budou muset přidat, aby se probojovali do finále.

Co bude dál?

Druhý zápas je na programu ve středu na Stamford Bridge v Londýně. Předtím mají Chelsea a Real Madrid v sobotu domácí zápasy ve svých domácích ligách. První z nich hostí Fulham ve 12:30 našeho času a druhý se utká s Osasunou v 15:00 našeho času.