Liga mistrů

Christian Pulisic posílil Chelsea k remíze s Realem Madrid v semifinále UCL Leg 1

chelsea's head coach thomas tuchel, 2nd right, reacts as chelsea's christian pulisic, left, celebrates after scoring the opening goal during the champions league semifinal first leg soccer match between real madrid and chelsea at the alfredo di stefano stadium in madrid, spain, tuesday, april 27, 2021. (ap photo/bernat armangue)

Bernat Armangue/Associated Press

Real Madrid a Chelsea hrály na 1-1 remíza v úterním prvním semifinále Ligy mistrů. na adrese Estadio Alfredo Di Stefano ve španělském hlavním městě.

Christian Pulisic otevřel skóre Chelsea, ale Karim Benzema svůj gól v 29. minutě zrušil. Zatímco oba týmy jsou na stejné úrovni, gól Blues venku se může ukázat jako důležitý ve druhé etapě.

Pulisicova sezóna neproběhla úplně podle plánu, protože zranění a příchody Tima Wernera, Kai Havertze a Hakima Ziyecha znesnadňovaly vybojování místa v úvodní XI Chelsea. Dvaadvacetiletý mladík však ukázal, že je i nadále silným útočníkem, když se stal prvním Američanem, který skóroval v semifinále Ligy mistrů.

Pulisic nabral na levé straně branky přihrávku od Antonia Rudigera na hranici 18 yardů. Pennsylvanian se zarazil po své pravici a unikl bývalému brankáři Chelsea Thibautu Courtoisovi, než ve 14. minutě vedl tým Blues 1: 0.

Liga mistrů na CBS Sports @UCLonCBSSports

Pro americké fanoušky, kteří zápas sledovali z domova, to byl pochopitelně velký okamžik.

B/R Fotbal @brfootball

Nico Cantor @Nicocantor1

Milá Chelsea, ujistěte se, že epický gól Christiana Pulisice nepřijde nazmar. S pozdravem, Spojené státy americké ??

Jason Davis @davisjsn

Christian Pulisic, který obrátil Courtoise naruby, bude na mých vánočních pohlednicích.

Přestože byla Chelsea v prvním poločase silnější, nedokázala svůj náskok do přestávky udržet.

Benzema prožívá možná nejlepší rok své kariéry a francouzský útočník využil kombinaci rychlého myšlení a smrtícího zakončení, aby zápas vyrovnal.

Eder Militao hlavičkoval po volném přímém kopu Marcela a Benzema si míč přehodil a poté ho prudkou ranou pravou nohou uklidil do sítě.

S tímto cílem si 33letý hráč připsal madridskou legendu Raúla na čtvrté místo v historii všech dob Ligy mistrů.

David Cartlidge @davidjaca

Povrchová úprava Benzema výjimečná. Před několika lety by se z Madridu vysmáli, kdybyste řekl, že se vyrovná Raulovmu celkovému počtu gólů v Lize mistrů.

Manažer Chelsea Thomas Tuchel je s výsledkem pravděpodobně spokojený, protože Real Madrid vypadal po Benzemově vyrovnání jako převládající. Místo toho zůstali Blues pevné v obraně, aby zabránil třináctinásobným mistrům Evropy přidat druhý gól.

Přesto se mi zdá, že je to pro Chelsea promarněná příležitost.

Ať už je to spravedlivé nebo ne, rozmařilost Timo Wernera je dějem klubu po celou sezónu. Německý útočník měl v Bundesligě průměrně 0,90 gólu za 90 minut s RB Lipsko v letech 2019-20, na FBref.com. Toto číslo kleslo na 0,24 v Premier League během jeho první kampaně s Blues.

V úterý se v 10. minutě odehrál známý příběh. Pulisic připravil Wernerovi velkou šanci z bezprostřední blízkosti a Werner ji dokázal umístit pouze do Courtoisova dosahu.

Werner byl snadným terčem, protože jakýkoli hráč mohl za vinu toho, že Chelsea nedokázala plně využít své výhody po většinu prvního poločasu. Jeho neschopnost odložit to, co se jeví jako přímé cíle, se stala příliš často na to, aby mohla být smířena se smůlou.

Fernando Duarte @Fernando_Duarte

Timo Werner, krávy a banjo.

Fotbal Squawka @Squawka

První poločas Tima Wernera podle čísel vs. Real Madrid: 3 střely 2 střely na terč 0,89 Očekávané cíle 0 gólů Prostě nemůže najít zadní část sítě. ? https://t.co/3IDYo7CRcm

Adam Hurrey @FootballCliches

Timo Werner nyní určitě zasáhl do očistce útočníka: totiž to, že slova „JE TO MOMENT“ křičela komentátorem pokaždé, když se chystal střílet z 8 yardů, navždy

Samozřejmě by stačil jeden rozhodující gól v Lize mistrů, aby se tento příběh začal měnit.

Na druhé straně bude manažer Zinedine Zidane rád, že Real Madrid z prvního zápasu něco vytěžil, když nehrál tak dobře. Los Blancos však budou muset přidat, aby se probojovali do finále.

Co bude dál?

Druhý zápas je na programu ve středu na Stamford Bridge v Londýně. Předtím mají Chelsea a Real Madrid v sobotu domácí zápasy ve svých domácích ligách. První z nich hostí Fulham ve 12:30 našeho času a druhý se utká s Osasunou v 15:00 našeho času.