Çempionlar Liqası

Priştina ilk turu qazandı

2021/22 UEFA Çempionlar Liqası dövrü əslində Priştinanın Folgore və həmçinin İnter Club d'Escaldes-i məğlub edərək Albaniyada ilkin mərhələdə qalib gəlməsi ilə başladı.

Priştinanın uğuru Kosovodan olan qrup üçün 4 dövr ərzində 3-cüdür, çünki mövcud ilkin tur təqdim olunub. Onlar 6/7 və 13/14 iyulda ilk sertifikat mərhələsində Ferencváros ilə qarşılaşmaq üçün irəliləyirlər, sertifikat verərkən hazırda qurulan bütün əlaqələrlə iki ayaqlı üsluba qayıdırlar.

Sertifikatlaşdırma komponentləri



İlkin mərhələ

Yarı final: 22 İyun Çərşənbə axşamı

Folgore 0-2 Priştina(Elbasan)

HB Tórshavn 0-1 Inter Club d'Escaldes(Durres)

Son: 25 iyun Cümə

Priştina 2:0 İnter Club d'Escaldes(Elbasan)

Tam dövr cədvəli

İlk təsdiqləyici dairəvi əlaqələr (6/7 & 13/14 iyul)

İlk ayaqlar:

6 iyul çərşənbə axşamı

HJK Helsinki - Budućnost Podgorica

Tallinn və Hibernians bitkiləri

Ferencváros - Priştina

Giralgiris Vilnius - Linfield Fola Esch - Lincoln Red Imps

Shkëndija vs Mura

CFR Cluj - Borac Banja Luka

7 iyul çərşənbə

Dinamo Tbilisi - Neftçi

Bodø / Glimt vs Legia Warszawa

Slovan Bratislava - Shamrock Rovers

Ludogorets 1945 vs Shakhtyor Soligorsk

Maccabi Haifa - Kairat Almaty

Teuta və Sabit Tiraspol

Malmö - Riga FC

Dinamo Zagreb - Valur

Connah's Quay Nomads vs Alaşkert

2-ci təsdiqləyici dairəvi əlaqələr (20/21 & 27/28 iyul)

  • Qaliblər 3/4 və 10 avqust tarixlərində 3-cü sertifikat mərhələsinə keçirlər, püşkatma isə 19 iyulda keçiriləcək.

Çempionlar kursu:

Dinamo Zagreb / Valur - Omonoia

Slovan Bratislava / Shamrock Rovers vs Youthful Boys

Bodø / Glimt / Legia Warszawa vs Tallinn / Hibernians Plants

Connah's Quay Nomads/ Alaşkert FC vs Teuta/ Konstebl Tiraspol

Olympiacos vs Dinamo Tbilisi / Neftçi

Makkabi Haifa / Kairat Almatı vs Crvena zvezda

Fola Esch / Lincoln Red Imps və CFR Cluj / Borac Banja Luka

Malmö / Riga FC - HJK Helsinki / Budućnost Podgorica

Ferencváros / Prishtina - Žalgiris Vilnius / Linfield

Shkëndija / Mura vs Ludogorets 1945 / Shakhtyor Soligorsk

  • Beat qrupları UEFA Avropa Təşkilatı şampiyonaları kursu 3. sertifikat turuna keçdi.

Təşkilat kursu:

Sparta Praha ilə sürətli Wien

Celtic - Midtjylland

PSV Eindhoven - Qalatasaray

  • Beat qrupları UEFA Avropa Təşkilatı ibtidai kurs 3. sertifikat turuna keçir.

Püşkatmanın nəticələri şərtdir və davamlı imtahanların və / və ya qanuni prosedurların son nəticələrindən və UEFA-dan son yoxlamalardan keçir.

Benzersiz COVID qaydaları

Xahiş edirəm COVID-19 nəticəsində sertifikatlaşdırma mərhələsinə uyğun rəqiblərin play-off mərhələlərini, burada kəşf edilə bilər

Gəzinti aparmaqla davamçılarının kostyumlarını etiraf etmələri ilə əlaqədar olaraq, daha da ətraflı məlumat aşağıda tapıla bilər

.

Daha çox göstər

Bir cavab yazın

Yuxarıdakı düymə